ЗДО №5 "Факел", м. Гайсин
Ми запалюємо, бо палаємо самі!

Завдання для дітей

Пальчикова гра-гімнастика

Яка не лише розвиватиме дрібну моторику дітей, а й підтримуватиме наш козацький дух. 

Авторка — Марина ЧУЛОШНІКОВА, старша викладачка кафедри дошкільної освіти Криворізького педагогічного університету.


Відео для ознайомлення "Козацькому роду немає переводу"


Українська патріотична руханка


Весела руханка для заряду енергії


Валеологія "Спорт - запорука здоров'я"


Нейропсихологічна музична гра:"RETRO hand dance"


Казка-йога


Осіння пальчикова гімнастика


Цікаві руханки для дітей всіх вікових груп


Як надати дитині підтримку в стресовій ситуації


Корисні посилання

* Завдання для дошкільників 4, 5, 6 років (Практичні завдання для дошкільників)
Перегляд за посиланням https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-detsad/
 
Практичні завдання по підготовці дитини до школи
 
* Цікавинки для дітей «Відео казки»
 
* Збірка дитячих українських пісень 
 
* Збірник "Дидактичні ігри та вправи для розвитку мовлення дітей"
 
* Комікси для дітей «Духовно-культурне наповнення дитини ціннісним змістом» від журналу ДЖМІЛЬ
 
* Практичні завдання для дошкільників
Перегляд за посиланням: https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-detsad/
 
* «Навіщо потрібні числа» або «Математичні пригоди у світі чисел»

Перегляд за посиланням https://informaciaforall.blogspot.com/2014/06/blog-post.html?spref=fb&m=1


Корисну гра на розслаблення «Пір’їнка і статуя»

Пір’їнка і статуя

Ця вправа допоможе зняти м’язову напругу.
Уявіть, що ви пір’їнка, що літає в повітрі приблизно десять секунд.
Раптом ви завмираєте й перетворюєтеся на статую. Не рухайтеся!
Потім повільно розслабтеся, знову перетворюючись на пір’їнку, що літає в повітрі.
Повторіть декілька разів. Переконайтеся, що закінчите пір’їнкою в розслабленому стані.

Руханка "НУМО! порухаємось"


Гімнастика для обличчя та маленького язичка


Корисні вправи для тіла, які допоможуть вам зарядитись позитивною енергією на цілий день


Цікава гра «Домашній квест». Пропоную вам організувати вдома або на вулиці для своєї малечі квест-пригоду. Здивуйте їх. Їм це дуже сподобається!!!

Домашній квест

Квест-кімнати – це можливість потрапити в незвичайні умови, розгадати загадки, пройти випробування, розкрити таємниці і виграти приз. Зіграйте в полювання за скарбом вдома! Сховайте предмети в квартирі, розмістіть підказки, нескладні ребуси — домашнє дозвілля перетвориться в відмінну пригоду, справжнє задоволення для всього сімейства. Частиною завдання може бути пазл, нескладна головоломка, міні-кросворд.


Руханка "Потягусі"


Вправи на розтягування


Дихальна гімнастика


Зарядка, щоб прокинутись від сну та зарядитись позитивною енергією на весь день


Цікаві поради "ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ - ВАЖЛИВА УМОВА РОСТУ ЗДОРОВОЇ ДИТИНИ"

Фізична активність є важливою складовою розвитку дитячого організму, стимулятором практично всіх функцій організму, запорукою фізичного й розумового здоров’я.
Автоматизація, механізація і загалом сучасні умови життя (особливо міські) значно знизили м’язову активність та зменшили фізичне навантаження, це зумовлює нестачу рухів, яка може перерости у брак фізичної активності.
Фізичні вправи сприяють роботі центральної нервової системи, опорно-рухового апарату, внутрішніх органів. Вони зміцнюють і загартовують організм, роблять дітей більш вольовими, цілеспрямованими та організованими.
Сучасні дослідження показують, що більшість денного часу діти перебувають в статичному положенні, сидячи за столом або комп'ютером. Це негативно відбивається на серцево-судинній, дихальній системі, притуплює розвиток опорно-рухового апарату.
У великої кількості дітей дошкільного віку спостерігається викривлення (порушення) постави, а в деяких випадках - сколіоз (викривлення хребта) через слабкість м'язів спини.
Кілька порад батькам:
* займатися з дітьми ранковою зарядкою;
* разом ходити на прогулянки й мандрівки;
* записати дитину на спортивну секцію чи туристичний гурток;
* заохочувати до ходьби, бігу, рухливих ігор та ігор спортивного характкру.
Лише так можна отримати бажаний результат - виховання розумово і фізично розвинених здорових дітей! Адже ніякі ліки не замінять дітворі прогулянок на свіжому повітрі, бігу, стрибків, їзди на велосипеді!

#ВправиНаПереключення #ДляБатьків #ДляПедагогів #Шаблони

Використовуємо прості шаблони "Кулак - ребро - долонька" для того, щоб удосконалити моторне планування, переключення, увагу.

Підписуємося на Ютуб - канал https://www.youtube.com/channel/UC-lY55UsQJiwyn0Cg6t_I5A


Вправи з нейрогімнастики


Гра "Смуга перешкод"
Гра сприяє:
• зміцненню м'язів;
• розкріпаченню рухового апарату;
• поліпшення постави;
• підвищення активної роботи внутрішніх органів і систем.
Цю гру дуже полюбляє малеча. Продумайте та влаштуйте для свого малюка "смугу перешкод". У приміщенні Ви можете використовувати: стільці, табуретки, коробки різних розмірів, тактильні килимки, ємкості з водою, ємкості з крупою, подушки, шматки тканини або одяг та інше. Якщо у Вас є можливість влаштувати таку смугу на вулиці, то можливості ще збільшуються: пісок, камінці, трава, палички, драбина та інше.
Розташуйте обрані предмети у доступному просторі.
Критично оцініть, чи немає потенційно небезпечних предметів.
Не залишайте дитину на самоті на цій "смузі".
Пройдіть цю смугу разом зі своєю дитиною. Хваліть її за кожний успіх.
На фініші разом відсвяткуйте перемогу! Можна вигадати якусь нагороду (це не обов'язково смаколики, може бути і пам'ятне фото, зроблена вами медаль або інше).
Цю гру можна використовувати для дітей, які вже почали повзати та старших, а також для дітей з ООП, в т.ч. тих, хто має труднощі з мобільністю. У такому випадку обирайте перешкоди, які ваша дитина може здолати та, за потреби, надайте допомогу.

Космічна руханка "Космос"


Цікаві та корисні вправи з йоги


Психогімнастика "Веселий дощик"


Корисні поради «Організовуємо родинне дозвілля. Пізнавальні прогулянки вихідного дня»

СПІЛЬНІ ПРОГУЛЯНКИ: КОРИСНО І ЦІКАВО

У чому ж вбачаємо значення цих сімейних заходів?
По-перше, в можливості щоразу спостерігати, як крок за кроком з вашою допомогою малюк пізнає навколишній світ.
По-друге, з таких прогулянок проростає багатий духовний світ сина чи доньки. Шановні тата й мами, якщо у вашій сім'ї ще немає такої традиції, щиро радимо: започаткуйте її!
За будь-якої нагоди, в будь-яку пору року, аби тільки дозволяла погода, вирушайте до лісу, пар­ку, лугу, водойми, щоб помилуватися неосяжними просторами та красою рідної землі. Захопіть із собою гостинці для лісових мешканців і разом облаштуйте для них їдальню. У найзатишнішому куточку зупиніться на відпочинок. Можливо, вам пощастить побачити білочку, поспостерігати за роботою дятла, рухом хмарин по небу, знайти сухий корч дивної форми і разом виготовити якусь цікаву поробку.
Покажіть маляті красу вечірнього неба чи росяного ранку, тремтливого листочка та веселого сонячного промінчика, чарівної квітки, що тільки розкриває свої пелюстки, яблуневої гілки, яка згинається під тягарем соковитих плодів, — і в маленькому серці зародиться чуття краси, таке необхідне для формування естетичних смаків та ідеалів.
Перев'яжіть із сином чи донькою зламану гілку, приберіть галявину від сміття, і малюк почне дивитися на світ очима зацікавленої людини, захисника рідної природи.
Разом поспостерігайте, як перед дощем стуляють свої пелюстки квіти, як літають над квітучим деревом бджоли, — і ви переконаєтеся, скільки нескінченних "чому?", "як?", "навіщо?" виникає у маляти. Треба тільки бути готовими до розмови. Ніколи не відмахуйтеся, не відкладайте на потім, а намагайтеся разом з дитиною знайти відповідь, підведіть її до самостійних висновків, допоможіть установити причинно-наслідкові зв'язки між різними явищами природи.

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ІГРИ ПІД ЧАС ПРОГУЛЯНКИ

Радимо батькам під час дозвілля на природі організовувати спільні інтелектуальні ігри. Їх можна проводити під час поїздки, походу або на привалі. Вони не обмежені за кількістю та віком гравців. Будь-які явища природи, предмети об'єкти, життєві ситуації, які трапилися з вами на прогулянці, можна задіяти в грі.
Розпочнемо з ігор, які впливають на сенсорний розвиток (формування навичок розрізнення ознак предметів: форми, розміру, кольору, смаку тощо).
Упізнай предмет на дотик
Під час прогулянки знаходьте і розглядайте різні дрібні предмети: камінчики, гілочки, плоди, шматочки кори тощо. Збирайте їх у непрозорий мішечок, коробочку, пакет. Запропонуйте дитині тільки на дотик, не підглядаючи, впізнати предмет і розповісти про нього.
Класифікація
Той самий "скарб" з маленьких предметів упорядковуємо від найбільшого до найменшого чи навпаки. Можна запропонувати дитині назвати, описати та розсортувати їх за природними якостями (дерев'яні, паперові, кам'яні тощо), згрупувати за кольором, формою або за будь-якою іншою ознакою.
Продовжуємо іграми на розвиток мислення (вміння розмірковувати, відповідати на запитання, визначати головне, встановлювати спільні та відмінні властивості об'єктів, виявляти причинно-наслідкові зв'язки, порівнювати, узагальнювати, диференціювати їх).
Буває — не буває
Спостерігаючи під час прогулянки за різними явищами, об'єктами природи, дитина або дорослий пропонують реальну чи нереальну життєву ситуацію, запитуючи "Буває чи не буває?".
Відгадай за описом
Дорослий або дитина пригадують традиційні загадки чи придумують їх самі, наприклад, описують природний предмет, об'єкт чи явище, не називаючи його. Усі інші мають відгадати, що це.
Відшукай дерево
Зберіть листочки або плоди різних дерев, розгляньте їх з дитиною. Запропонуйте знайти відповідні дерева. Спонукайте пригадати їхні назви.
Хто швидше полічить?
Перелічуйте все, що ви бачите навкруги, закріплюючи навички кількісної та порядкової лічби. А спостерігаючи, як прилітають і відлітають птахи, комахи тощо, можна здійснювати найпростіші усні обчислення на додавання та віднімання.
Якщо ви плануєте тривалий відпочинок на березі озера, лісовій галявині, у полі чи лузі, доречно взяти із собою шахи, шашки, доміно чи лото. Ознайомте дітей з правилами гри, поділіться сімейними таємницями виграшних комбінацій, навчіть радіти перемозі й не засмучуватися через поразку.
Стануть у пригоді й ігри, які розвивають сприймання, пам'ять та увагу. Наприклад, такі.
Назви предмет
Викладаємо камінчики, гілочки, плоди, шматочки ланцюжком у певному порядку. Просимо малюка запам'ятати їх розташування. Закриваємо ланцюжок серветкою і просимо назвати, в якому порядку розта­шовані предмети. (Викладати предмети може й дитина, тоді дорослий запам'ятовує і називає їх).
Фотограф
Просимо дитину уважно роззирнутися навкруги. Запам'ятати, "сфотографувати" все, що вона бачить. Потім повертаємо її обличчям до себе і просимо розповісти, що зображено на "фотографії" позаду неї.
Корисними будуть й ігри, спрямовані на розвиток уяви.
На що схоже?
Дорослий з дитиною розглядають цікавий предмет, об'єкт, явище, намагаючись визначити, на що це схоже (наприклад, дерево, кущ — на їжачка, корабель тощо).
Зверніть увагу на хмаринки, пофантазуйте, на що вони схожі, складіть про них оповідання-казку. Нехай дитина вдома пригадає складену казку й перекаже її бабусі, вам або друзям.
Веселі сліди
Дорослий з дитиною залишають на мокрому піску сліди від рук та ніг. Потім прикрашають їх мушлями, камінчиками, домальовують так, щоб це було на щось схоже.
Варіантів ігор та розваг для пізнавального роз­витку дітей під час спільного дозвілля безліч, але найважливіше — можливість емоційно розслабитися й отримати насолоду від спільної діяльності, нові яскраві та незабутні враження. У пригоді стануть фотоапарат, кольорові олівці, альбом.
Запропонуйте малюкові сфотографувати або намалювати квіти, якими ви милувалися разом, чи пейзаж, що вам запам'ятався. Це допоможе зберегти в пам'яті найцікавіші моменти сімейного відпочинку.

МАЛЕНЬКІ ДОСЛІДИ В ПРИРОДІ

Малюки — природжені дослідники. Тож батьки мають використовувати будь-яку можливість, щоб підтримувати у них вогник допитливості, бажання досліджувати й експериментувати. До прогулянок треба готуватися заздалегідь: продумайте, про що можна поговорити, де знайти цікаву інформацію: про мурашник, хмари та їх різновиди, буревії та використання вітру людиною, різні водойми тощо. Підготуйте допоміжні предмети.
Пропонуємо кілька варіантів дослідницьких завдань, які можна виконати в природі разом з дітьми.
Що плаває?
На березі водойми можна вирити ямку і проводити дослід у ній або безпосередньо в річці. Вам знадобляться різні допоміжні предмети — дерев'яні (гі­лочки, брусочки), пластмасові (кришечки, пляшки з-під води), металеві (великий і маленький цвяхи), паперо­вий кораблик. По черзі опускайте у воду предмети, спостерігайте, що відбувається.
Діти мають дійти висновку, що плавучість об'єкта залежить від його ваги, форми та матеріалу, з якого він зроблений.
Заберіть з водойми предмети, з якими проводили дослід, акцентуйте на цьому увагу дитини. Поясніть, що не можна забруднювати природу.
Який птах співає?
Запитайте, чи можуть діти впізнати за голосом, який птах співає. Найчастіше у нашому довкіллі можна почути горобців, синиць, шпаків, соловейка, зозулю. По змозі запишіть голоси птахів, сфотографуйте пташок, а вдома прослухайте запис, роздивіться фото, пригадайте, якій пташці який голос належить. Знайдіть інформацію про цих птахів в енциклопедії або в Інтернеті. Нехай дитина поділиться новими знаннями та враженнями з друзями.
Гуляючи з дітьми в природі, маємо пам'ятати: малюки не усвідомлюють ризику: в них немає відчуття страху, вони не мають досвіду, який підказав би, де на них може чатувати небезпека.
Тому треба постійно пильнувати за дітлахами.
Як організовувати прогулянки в природу?
1. Обов'язково обговоріть разом з дітьми план на вихідний день, врахувавши при цьому пропозиції та побажання всіх членів родини.
2. Збираючись на тривалу прогулянку, обов'язково підготуйте й візьміть із собою аптечку, засоби особистої гігієни, питну воду та їжу, корисну для дитячого організму.
3. Організовуючи прогулянку, врахуйте режимні моменти.
4. Будь-які розваги, пов'язані з поїздками та перебуванням маленької дитини в незнайомій місцевості, плануйте на перший з двох вихідних, щоб наступного дня малюк міг заспокоїтися й увійти у звичний ритм життя.
5. Обов'язково ознайомте дітей з правилами поведінки в природі.
6. Заздлегідь продумайте маршрут прогулянки, місця зупинок для відпочинку, спосіб пересування, подбайте про цікаві розваги та заняття для всієї родини (використовуйте дари природи, що траплятимуться вам дорогою, різні способи подолання перешкод, як-от пройти по зваленому стовбуру дерева тощо).
7. Дорогою додому пригадайте разом з малими все, що бачили, робили, що сподобалося та запам'яталося.
Отже, важливо, щоб прогулянки в природу справді стали доброю сімейною традицією, яка передаватиметься з покоління в покоління. Це зробить ваші стосунки з дитиною міцними та щи­рими, і вам ніколи не загрожуватиме небезпека якоїсь недоброї днини опинитися перед закри­тою наглухо душею власного сина чи доньки.

Добірка цікавих забав в домашніх умовах

      Руханка "Гусенятка"


Гімнастині вправи для м'язів спини


Психогімнастика "Сонечко і хмаринка"


Корисні звички для дітей на кожен день. Слушні поради дітям


Консультація "Вплив звуків на органи дитини"


Цікаві та корисні руханки


Вправи зі стрибками "Стрибки НУМО"


Прості та цікаві вправи з йоги


Стійкість для стійких: 20 коротких відео із практиками для дітей і дорослих

 
Від Светлани Ройз та Галини Титиш 20 маленьких анімацій із 10-20-секундними вправами-практиками для дітей, щоб у стресових ситуаціях повертати собі спокій.
Механізм стресу тілесний – у всіх маленьких простих вправах ми впливаємо на різні частини тіла, на м’язову активність, рухомість, робимо дихальні практики.
Практики можуть виконувати як діти, так і дорослі, їх можна використати, як ідеї для руханок.
До кожної вправи подано дуже просте пояснення для дітей.
20 коротких відео з практиками для перегляду та завантаження:
Більш детально:

Великодні ігри та забави


Добірка цікавих рухливих ігор в домашніх умовах

        


Весела руханка "Дірі-дірі"


Весела гімнастика для пальчиків


Гімнастика для язичка


Комплекс вправ для рук та ніг


ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ У ЧАС ВОЄННОЇ НЕБЕЗПЕКИ
від журналу «Дошкільне виховання»
 

Мудри та пальчикова гімнастика


Добірка цікавих рухливих ігор в домашніх умовах


Цікаві та корисні руханки

В архівах журналу “Дошкільне виховання” ми відшукали кілька руханок і вправ, які допоможуть послабити психоемоційне і м’язове напруження малят. Виконуйте їх разом. І частіше обіймайте своїх малюків.

Cупергерої безпеки. Інструктаж для дітей в умовах війни


Дихальні вправи для діток
 
 

Добірка цікавих рухливих ігор

     

Комплекс ранкової гімнастики "Дні тижня"


 
Важливо! Тілесні ранкові ігри від Светлана Ройз для дітей (важливі в будь-який час - дітям і дорослим, але вранці саме зараз вони просто необхідні).
Від нашої "тілесності" зараз буде залежати, як ми впораємося із емоційним навантаженням, травмуванням.
Збережіть файл з іграми собі на телефон, щоб користуватись якщо не буде зв'язку https://uni.cf/3sF5RiG
 

Як вдома займатися з дитиною фізкультурою: дієві рекомендації для батьків

Фізкультура важлива у будь-якому віці, що стосується й маленьких дітей. З раннього віку батьки можуть почати займатися з ними дома різноманітними вправами.
Коли проводити зарядку?
Існує думка, що вправи потрібно виконувати саме зранку, проте нічого не буде поганого в тому, якщо ви займатиметеся в інший час доби.
Криза трьох років: що робити батькам та як реагувати на дитячі істерики
Важливо тільки пам'ятати, що виконувати вправи потрібно не пізніше, ніж за 1 – 2 години до вживання їжі або не раніше, ніж через 1 – 2 години після цього.
Тренування з дитиною
Вправи корисно виконувати босоніж із мінімальною кількістю одягу. Спортивна форма має складатися з футболки й легких шортиків чи штанів. А саме приміщення, де відбуватиметься розминка, повинне бути зволоженим, провітреним.
Які вправи та в якій кількості виконувати
Для дітей віком 2 – 3 років кількість вправ має бути від 3 до 5. При цьому починати варто із тренувань рук, поєднуючи їх з дихальними. Поступово перейти на тулуб. Наприклад, це можуть бути нахили праворуч – ліворуч. А тоді вже розминати ноги. Можна сісти на підлогу та нахилитися до кінчиків пальців.
Завершити маленьке тренування можна підскоками чи бігом на місці, поступово зменшуючи темп до спокійної ходьби. Тривалість усього процесу становитиме приблизно 5 хвилин.
Як зацікавити малечу?
Усе має відбуватися в ігровій формі. Для цього батьки можуть придумати смішні назви для вправ. Наприклад, присідання — "шукаємо грибочки чи ягідки", підняли руки — "шелестимо листям". Можна поєднати вправи із дихальною гімнастикою і звук листя видавати як "ш-ш-ш-ш-ш".
Зарядка з дитиною
Також можна умикати музику. А для того, щоб вправи не набридли, їх можна виконувати з різними предметами: брязкальцями, стрічками, кульками, кубиками.
Як зруйнувати самооцінку дитині: що батькам заборонено робити в процесі виховання
Батьки також повинні робити вправи, а не тільки спостерігати за дитиною. Якщо дорослим буде подобатися, то вони зможуть постійно вигадувати щось нове. Дитина ж поступово зміцнюватиме імунітет і привчатиметься до фізичних вправ.
 
ЄДИНИЙ ВЕБ-ПОРТАЛ ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ
Публічні закупівлі
Гайсинська РДА
Гайсинська районна рада
Гайсинська міська рада

Логін: *

Пароль: *